![](https://chakima.org.il/wp-content/uploads/2021/02/Iraq-2-aspect-ratio-5x1-5.jpg)
הרב מאיר יהודה גץ
רב הכותל, ראש ישיבת המקובלים בית אל
![באדיבות בית הרב גץ](https://chakima.org.il/wp-content/uploads/2019/10/גץ-aspect-ratio-150x150.jpg)
המקובל הרב מאיר יהודה גץ (1995-1924), כיהן כרב הכותל והמקומות הקדושים. נולד בתוניסיה ולמד אצל הרב מצליח מאזוז, שימש ברבנות ולמד גם משפטים והוסמך לעורך דין. בצעירותו היה פעיל בתנועת הנוער הציונית, וכרב דחק בבני קהילתו לעלות לארץ. היה ממייסדי היישוב כרם בן זמרה, שימש רב היישוב ומנהל בית הספר הממלכתי. עם מות בנו בקרב על שחרור ירושלים עבר אליה והפך לרב הכותל והמקומות הקדושים. עמד בראש ישיבת המקובלים "בית אל" שאותה שיפץ. נהג בפרישות וניכר בלבושו המיוחד, קפוטה ושטריימל בצבע לבן. תלמידם של הרב מרדכי שרעבי והרב עֹבדיה הדאיה. אף שהיה מקובל סירב הרב גץ לעסוק בקבלה מעשית.
קראו עוד »
קראו פחות «
סינון
איפוס סינון
![](https://chakima.org.il/wp-content/uploads/2021/01/לחפור-ולגלות-אוצר-aspect-ratio-308x224-1.jpg)
![](https://chakima.org.il/wp-content/uploads/2019/12/נקודה_עינב-ויסמן-aspect-ratio-10x6.jpg)
![](https://chakima.org.il/wp-content/uploads/2019/12/פרוקופץ_260_הקמע-הריק-aspect-ratio-10x6-2.jpg)
הפתק
הרב יהודה גץ, רב הכותל, כתב לעצמו פתק ובו הוא מונה נקודות שבהן היה רוצה להשתפר כדי לחיות חיים שלמים יותר
![](https://chakima.org.il/wp-content/uploads/2020/10/להפגש-באמצע-הדרך-aspect-ratio-10x6-3.jpg)
לצאת עם הרגשה טובה
כאשר תייר נכנס נסער למשרדו של הרב גץ, רב הכותל, הרב מוכן לשלם מחיר כבד כדי שיֵצא מן הכותל המערבי בתחושה טובה
![](https://chakima.org.il/wp-content/uploads/2019/12/פרוקופץ_260_הקמע-הריק-aspect-ratio-10x6-4.jpg)
![](https://chakima.org.il/wp-content/uploads/2020/01/מנחם_גנרי-aspect-ratio-10x6-6.jpg)
סבי או מורי?
חתן צעיר מצטרף למשפחתו של הרב גץ והוא מתייחס אליו בגינוני כבוד, אך הרב מסביר לו שהוא בסך הכול, וקודם כול סבא
![](https://chakima.org.il/wp-content/uploads/2021/02/להחמיץ-את-הרגע-aspect-ratio-308x224-2.jpg)